Galerija Vartai

Galerijos VARTAI ir Nacionalinio savanorių koordinavimo centro „Stiprūs Kartu“ LABDAROS AUKCIONAS / 2022 05 05

Gegužės 5 d. šiuolaikinio meno ir dizaino Galerija VARTAI ir „Stiprūs Kartu“ surengs turbūt didžiausią labdaringą meno aukcioną STAND WITH UKRAINE, kurio metu bus galima įsigyti vienų žymiausių autorių šiuolaikinio meno kūrinių, taip prisidedant prie paramos nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms.

2021 metais galerija VARTAI minėjo savo trisdešimties metų veiklos jubiliejų, tačiau dėl besitęsiančios pandemijos trisdešimtmečio šventę buvo nuspręsta perkelti į šiuos metus surengiant didžiulio masto meno šventę – aukcioną, kurio vedėjas turėjo atvykti iš Prancūzijos. Tačiau, Rusijai sukėlus karą Ukrainoje pirminių planų buvo iškart atsisakyta supratus padeties rimtumą ir pagalbos Ukrainai svarbą. Internetinėje svetainėje galerija pirmomis karo dienomis pradėjusi akciją „Meno kūrinys už paramą“ perkelia šią iniciatyvą į vieno vakaro ypatingą gyvą renginį, kurio metu planuojama surinkti rekordinę paramos sumą. Organizuojamas aukcionas, kurio metu iki 50% visų surinktų lėšų bus skiriama aukciono partneriui – fondui „Stiprūs Kartu“, kurie suteikia įvairialypę pagalbą nuo karo siaubo bėgantiems Ukrainos žmonėms. Renginio vedėjas - pats Edmundas Jaklaitis.

Prie aukciono jungiasi gausus būrys šiuolaikinio meno atstovų – daugiau nei 30 žymių menininkų ir dizainerių, tarp kurių, garsūs meno pasaulio vardai: Svajonė ir Paulius Stanikai, Žilvinas Kempinas, Robertas Narkus ir daugybė kitų Lietuvos bei užsienio kūrėjų. Renginio metu, jo vedėjas Edmundas Jakilaitis, pristatys daugiau kaip 70 įvairiausių šiuolaikinio meno ir dizaino darbų. Tarp jų bus rodomi ir du ukrainiečių menininko Mykola Ridnyi video kūriniai „Slėptuvė“ („Shelter“) ir „Tėvo istorija“ (Father‘s story). Kūriniai sukurti dar 2012-2013 įamžinat Šaltojo karo patirtis, koreliuoja su niūria praeitimi ir neraminančia nuojauta. 2014 m. Rusijai įsiveržus į Rytų Ukrainą slėptuvės motyvas tampa nebe XX a. reliktu, o realybe, kuri yra dar baisesnė šiandien. Taip pat aukcione bus pristatomi ir dviejų ukrainiečių, Vilniaus dailės akademijos studentų Anton Pedos ir Daria Antyp darbai. Šis aukcijonas bus unikali proga įsigyti ir tarptautinės meno žvaigždės iš Izraelio, menininkės Keren Cytter, kūrinių.

Šiuo metu kaip niekuomet svarbus susitelkimas ir aktyvus meno mylėtojų įsitraukimas. Juk menas gydo, net Ukrainos miestų požeminėse perėjose, metro stotyse verda kultūrinis gyvenimas, o vizualaus meno kūrėjai nepabūgę toliau kuria savo studijose, atidaro naujas parodas. Todėl labai svarbu palaikyti šią drąsią tautą prisidedant veiksmais.

Dėkojame menininkams be kurių palaikymo šis renginys neįvyktų.

Data: gegužės 5 d. (ketvirtadienis).

Laikas: Durys atidaromos nuo 18:00 val. Aukciono pradžia - 19:00 val.

Vieta: Galerija VARTAI, Vilniaus g. 39, Vilnius. Aukcione taip pat galima dalyvauti ir nuotoliniu būdu – telefonu.